Ubytování    

3 prostorné apartmány, celková kapacita až 22 lůžek

Chata Severka je legendární dominantou luční enklávy  Severka nad údolím Zeleného potoka, cca 3km od hlavního centra Pece pod Sněžkou, ale v katastru této obce.

Spolu s chaloupkami Větrník a chalupou Na konci světa se nachází na samotě, na rozsáhlém privátním pozemku, louka je obklopena lesy. Kromě měsíců, kdy jsou Krkonoše pokryty souvislou sněhovou pokrývkou je možný příjezd Vaším autem až před chalupu (více v záložce Kudy k nám /doprava na www.chaloupky-pec.cz )

Pronájem Severky i roubenek je možné objednat jako celek (viz maximální kapacita chaloupek) nebo výjimečně i  jednotlivé pokoje. Umožňujeme zamluvit si jakkoliv dlouhý pobyt od 2nocí v létě po dlouhodobé sezónní pobyty, přednost mají týdenní pobyty.

Objekty jsou bez přímé přítomnosti majitele. K dispozici je vám správce v sousedním objektu.

V  roubenkách je plný signál všech mobilních operátorů (chvilková kolísání s ohledem na povětrnostní podmínky) a wifi.

Voda - Objekty jsou napojeny na přírodní nezávadný zdroj vody. Voda je odzkoušena akreditovanou zkušební laboratoří Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem a dle výsledků rozborů (2017 a 2022) vyhovuje v základním rozboru ve všech stanovených ukazatelích požadavkům na pitnou vodu. Nebyly zaznamenány zdravotní problémy u těch, kteří vodu konzumovali. Zejména u dětí však doporučujeme použít vodu balenou. od července 2020 dočišťujeme nezávadnou vodu další, novou technologií)

Stravování - na Severce jsou apartmány bez kuchyňky, stravování si zajišťujete sami, v Severce i v obou dalších roubenkách je pak plně vybavená kuchyň, v chaloupce Na konci světa ještě menší kuchyňka navíc. 

Před zahájením vašeho ubytování jste povinni seznámit se s Pravidly užívání/ubytovacím řádem. Zde si můžete dokument stáhnout nebo pročíst s předstihem. Děkujeme

Proč k nám: Louka Severka je místem pro ubytování s nejkrásnějšími krkonošskými výhledy . V jedné linii se Vám při jasném počasí otevírá pohled na tři nejvyšší krkonošské hory, Luční, Studniční a Sněžku. Někdy i v létě ještě vidíte známou "Mapu republiky", tradiční poslední bílé (sněhem pokryté) místo Krkonoš. Máte-li štěstí na počasí, tyto výhledy se Vám neomrzí v žádném ročním období a ve všech proměnách roku, ať už jsou hory pokryté sněhem, louky v létě rozkvetlé a kopce zelené nebo plné podzimní barevnosti a hnědozlatých strání.

Přijeďte se podívat a dáte nám za pravdu !

Pište na info@chaloupky-pec.cz a my se ozveme zpět

.

Velkou výhodu pro naše návštěvníky představuje i KARTA HOSTA, kterou poskytujeme zdarma všem ubytovaným a která Vám v Peci a jejím okolí poskytne řadu výhod, slev a cenových při čerpání různých služeb, při placení v restauracích apod.

🅿PARKING : chaloupky se nachází v 1. zoně KRNAPU, obecně zde platí zákaz vjezdu motorových vozidel. Možnosti :

a) veřejná parkoviště v Peci pod Sněžkou, zejména parkoviště P4 Zelený potok

V letních měsících : b) zakoupení jednorázového vjezdu u automatu - horní mostík nad Jeremy Barem u Javoru

c) k dispozici je hostům omezený počet povolenek k vjezdu, nutno domluvit předem

Doprava a odvoz: V zimní sezoně funguje v celé oblasti několik taxi-služeb (taxi rolba, taxi skútr). Službu je vhodné domluvit si s předstihem během Vaší cesty. Možné kontakty: Rolba Doulík (rolby, skútry, čtyřkolky), tel.: +420 775 103 010 , Taxi Pec, tel.: +420 608103039. Orientační ceny sezony od 800,- Kč skútr, 1900,- rolba.

Příjezdová cesta se v zimě většinou neupravuje a nejde projet ani 4x4 SUV vozem. V podzimních a jarních měsících doporučujeme sněhové řetězy ve výbavě.

Pro vlastní či pěší dopravu čtěte dále v sekci KUDY K NÁM

Vzdálenost ke sjezdovkám: 900m sjezdovka Hnědý vrch- Bramberk - červená a černá, odtud návaznost do celého skiareálu + skibus a rolba bus na skiareál Černá hora

700m dětský vlek poma - v provozu při dobrých sněhových podmínkách

kompletní galerii fotek si prohlédněte v odkazu Fotogalerie

Ještě je tu pro vás VĚTRNÍK a chalupa NA KONCI SVĚTA a chata KABINKA

I v nich se můžete celoročně ubytovat nebo si jako větší skupina zamluvit všechny 3 objekty pro velké oslavy, svatby, firemní školení a podobně.

Zkuste naše tipy na výlety